Archidiecezja Łódzka
Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w katolickich szkołach SPSK na Dąbrowie
17:24 | 08.12.2017 | Wyświetleń: 1304

Wspólnota szkół katolickich SPSK na Dąbrowie: Katolicka Szkoła Podstawowa im. Błogosławionych Dzieci z Fatimy, Katolickie Gimnazjum im. Świętej Faustyny Kowalskiej, Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Błogosławionej Matki Teresy z Kalkuty, uroczyście obchodziła Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

W tym dniu, będącym w naszej szkole zwieńczeniem rekolekcji adwentowych odbywających się pod hasłem „W szkole Maryi. U Świętego Maksymiliana”, uczestniczyliśmy we Mszy świętej roratniej celebrowanej przez ojca Karola Olborskiego franciszkanina-opiekuna duchowego naszej szkoły. W tym dniu organ prowadzący nasze szkoły – Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich z siedzibą w Częstochowie- obchodzi swoje święto patronalne, ponieważ patronką SPSK jest Maryja Niepokalana. W czasie Eucharystii modliliśmy się w intencji wszystkich pracowników, uczniów i rodziców z naszych szkół.

W trakcie Mszy świętej poświęcone zostały „cudowne medaliki” przywiezione z Niepokalanowa dla uczniów naszych szkół. Szczególnym przeżyciem dla całej wspólnoty szkolnej było ślubowanie złożone przez tych uczniów, którzy zapragnęli zostać członkami Rycerstwa Niepokalanej. Przyrzekali oni, że tak jak Święty Maksymilian będą służyć Niepokalanej.

Wspólnoty klasowe otrzymały również klasowe różańce. Modlitwa różańcowa ma otaczać uczniów, którzy będą zabierać ten różaniec do domu i wspólnie z rodziną odmawiać.

Świąteczny dzień zakończył się turniejem : „Jak to kolęda?”, w którym uczniowie poznawali tajemnice polskich kolęd.