Archidiecezja Łódzka
Tomaszów Maz.: Spotkanie z wolontariuszkami z Jerozolimy
09:56 | 07.12.2017 | Wyświetleń: 894

5 grudnia w ramach katechezy dla dorosłych, która odbywa się w każdy wtorek w parafii św. Jadwigi Królowej w Tomaszowie Mazowieckim, miało miejsce spotkanie z wyjątkowymi gośćmi.

Ksiądz, który prowadzi katechezy zaprosił wolontariuszki, które po 6 tygodniach powróciły z Jerozolimy. Zachęcone przez swoją koleżankę Janinę Matykę, która także była na wolontariacie, z wielkim entuzjazmem podjęły decyzje o wyjeździe do Ziemi Świętej.  Wolontariuszki p. Maria Burchard i Halina Lesiewicz nawiązały kontakt z Siostrami Elżbietankami w Jerozolimie, które od ponad 50 lat prowadzą na Górze Oliwnej Dom Pokoju. Działalność Sióstr Elżbietanek to codzienna praca z dziećmi ubogimi i sierotami: ofiarami wojny, przemocy, nędzy materialnej, konfliktów rodzinnych. W tym Domu przebywają dzieci izraelskie, muzułmańskie, chrześcijańskie. Jak mówią Siostry Elżbietanki, dzieci są wychowywane w swojej kulturze religijnej. Służyły one tam pomocą w różnych zajęciach wyznaczonych przez siostry prowadzące Dom. Ich pomoc nie ograniczała się tylko do pracy.

Wraz z innymi wolontariuszami i siostrami nawiedziły najważniejsze miejsca naznaczone świętą obecności Jezusa.  Świadectwo wiary i bezinteresownej pomocy dzieciom w myśl słów Jezusa „Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili” (Mt 25,40)”, stały się nie tylko dla nich samych cennym doświadczeniem, ale i dla uczestników spotkania.

Parafianie byli im bardzo wdzięczni za ogromne świadectwo poświęcenia się dla wielkiej sprawy pomocy dzieciom w Domu Pokoju w Jerozolimie. Obecnie Siostry budują drugi dom sierot w Betlejem. Siostry starają się o codzienne utrzymanie dzieci, dbają o ich wykształcenie i przygotowanie do życia.