Archidiecezja Łódzka
Spotkanie opłatkowe w Centrum Służby Rodzinie
19:44 | 12.12.2017 | Wyświetleń: 2030

– Trzeba wiele przygotować, mieć i zorganizować, aby pomagać ludziom. Potrzeba na to dużo środków, potrzeba lokali – tak pięknych jak ten. Wszystko to jest potrzebne, ale to ma prawo działać wtedy, kiedy są ludzie tworzący taką wspólnotę, taką harmonie jak Maryja, Józef i Jezus. – mówił metropolita łódzki, podczas spotkania wigilijnego w Centrum Służby Rodzinie w Łodzi.

Pracownicy Fundacji Służby Rodzinie „Nadzieja”, Centrum Służby Rodzinie, Archidiecezjalnego Ośrodka Adopcyjnego, Domu Samotnej Matki, a także podopieczni i osoby wspierające działania na rzecz rodziny i ochrony życia, we wtorek 12 grudnia br. uczestniczyli w spotkaniu opłatkowym z księdzem arcybiskupem Grzegorzem Rysiem.

Spotkanie rozpoczęło się od Jasełek Bożonarodzeniowych, które zostały przygotowane przez dzieci ze świetlicy działającej przy Centrum Służby Rodzinie. Następnie odczytano fragment ewangelii o Narodzeniu Pańskim, po czym swoje słowo skierował arcybiskup łódzki.

Zwracając się do zebranych, pasterz Kościoła łódzkiego zwrócił ich uwagę na to, że pierwszym centrum pomocy rodzinie, które liczyło trzy osoby była Święta Rodzina. – gdy patrzymy na tych troje: Maryję Józefa i Jezusa, to odkrywamy czym ma być rodzina, czym może być rodzina. Święta Bożego Narodzenia to czas kiedy schodzimy się całymi rodzinami, jesteśmy ze sobą, odnajdujemy w sobie inne uczucia, odkrywamy w sobie to, że umiemy przebaczać i prosić o przebaczenie. Święta Rodzina – to jest pierwsze centrum pomocy rodzinie! – podkreślił pasterz.

Wszyscy przybyli podzielili się opłatkiem i indywidualnie składali sobie życzenia. Spotkaniu towarzyszyło kolędowanie oraz tradycyjny wigilijny poczęstunek.