Nowi ministranci w parafii Przemienienia Pańskiego w Łodzi

W niedzielę 26 listopada w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, w parafii Przemienienia Pańskiego w Łodzi, miało miejsce włączenie kandydatów w poczet ministrantów parafii, a także grupa dzieci zasiliła szeregi Eucharystycznego Ruchu Młodych.

W pierwszej kolejności chłopcy, którzy przez kilka miesięcy przygotowywali się do posługi ministranta, złożyli uroczyste przyrzeczenia, które odebrał Ksiądz Proboszcz, a następnie uroczystym aktem przyjął ich do grona ministrantów parafii Przemienienia Pańskiego. Następnie ks. Kamil – opiekun ministrantów - pobłogosławił im nowe komże, które po raz pierwszy zostały im nałożone. Dalej – grupa dzieci, przygotowana przez s. Jolantę, złożyła swoje przyrzeczenia, dołączając w ten sposób do Eucharystycznego Ruchu Młodych. Dzieci otrzymały pobłogosławione chusty i krzyże – znak przynależności do ERM-u.