Archidiecezja Łódzka
Nocny autobus z ciepłym posiłkiem dla potrzebujących na ulicach Łodzi
08:13 | 01.12.2017 | Wyświetleń: 1726

Od dziś na ulice miasta Łodzi wyrusza nocny autobus, w którym osoby bezdomne będą mogły się ogrzać i otrzymać ciepły posiłek. Straż Miejska i łódzka Caritas podejmą wspólne nocne patrole, podczas których odwiedzać będą miejsca w Łodzi, w których nocują bezdomni. Caritas dostarczy gorącą herbatę, zupę lub kanapki oraz koce.

Od 11 grudnia w Punkcie Pomocy Charytatywnej, w Łodzi, przy ul. Wólczańskiej 108, w godz. 16:00 – 20:00, uruchomiona zostanie ogrzewalnia, w której osoby bezdomne będą mogły się ogrzać, wykąpać i przebrać. Otrzymają również gorącą herbatę, a w środy będą mogli skorzystać z usługi fryzjera.

Jak co roku, Straż Miejska we współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną i psami ratownikami udadzą się na nocne patrole, by poszukiwać osób bezdomnych na większych obszarach otwartych lub w wielkopowierzchniowych pustostanach.

W związku z uruchamianą pomocą dla osób bezdomnych uprzejmie prosimy o dostarczanie koców i małych termosów, które przekazywać będziemy potrzebującym mieszkańcom naszego miasta. Koce i termosy można dostarczać do Punktu Pomocy Charytatywnej Caritas w Łodzi, przy ul. Wólczańskiej 108.