Archidiecezja Łódzka
Niedziela Gaudete w parafii św. Wojciecha w Ujeździe
06:32 | 20.12.2017 | Wyświetleń: 1119

Na zakończenie rekolekcji adwentowych w parafii św. Wojciecha w Ujeździe w  III Niedzielę Adwentu, zwaną „niedzielą gaudete”, czyli niedzielę radości podczas Mszy Świętej o godz. 10:30 odbyła się uroczystość wprowadzenia kandydatów do posługi ministranta, jak i rozdania nagród dzieciom biorącym udział w parafialnym konkursie na najpiękniejsza szopkę bożonarodzeniową.

W tym roku aż 21 kandydatów poszerzyło grono ministrantów parafii. Kandydaci przez kilka miesięcy przygotowywali się do tego wydarzenia, tak ważnego i radosnego dla całej  Wspólnoty Parafialnej.

Uroczystym aktem ks. Karol  – opiekun ministrantów – przyjął kandydatów do grona ministrantów, którym następnie zostały poświęcone stroje liturgiczne – komże. Przed błogosławieństwem kończącym Mszę Świętą ks. Karol złożył gratulacje nowym ministrantom, a także ich rodzicom i zostały rozdane pamiątkowe dyplomy.

Po Mszy Świętej ogłoszono wyniki parafialnego konkursu dla dzieci na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową. Rozdano wszystkim uczestnikom dyplomy za udział u konkursie, a zwycięzcy pierwszych trzech miejsc otrzymali nagrody.