Wyświetleń: 1908
I Niedziela Adwentu 3 XII 2017

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej na niedzielę 3 grudnia 2017 r.

1. Wydział Duszpasterstwa Archidiecezji Łódzkiej serdecznie zaprasza na spotkania opłatkowe poszczególnych grup zawodowych:

Duszpasterstwo Pracowników Nauki: 19 XII 2017 r., godz. 18.00, Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi, ul. Św. Stanisława Kostki 14 – Abp Grzegorz Ryś,
Duszpasterstwo Służby Zdrowia: 13 I 2018 r., godz. 18.00, Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi, ul. Św. Stanisława Kostki 14 – Bp Adam Lepa,
Duszpasterstwo Nauczycieli oraz Wydział Katechetyczny:
5 I 2018 r. godz. 17.00, Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Bełchatowie, ul. Kościuszki 2 – Bp Ireneusz Pękalski,
12 I 2018 r., godz. 16.00, Szkoła Podstawowa Nr 12 w Piotrkowie Tryb., ul. Belzacka 104/106 – Bp Marek Marczak,
13 I 2018 r., godz. 10.00, Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi, ul. Św. Stanisława Kostki 14 – Bp Marek Marczak,
Duszpasterstwo Środowisk Twórczych: 8 I 2018 r. godz. 19.00, Kościół Środowisk Twórczych w Łodzi, ul. M. Skłodowskiej-Curie 22 – Bp Adam Lepa.

2. Fundusz Ochrony Macierzyństwa im. Stanisławy Leszczyńskiej to jedno z dzieł Centrum Służby Rodzinie. Jego zadaniem jest pomoc materialna dla najuboższych kobiet w ciąży i matek z małymi dziećmi. Obecnie Fundusz wspiera ok. 600 matek od czwartego miesiąca ciąży do 6 miesiąca życia dziecka, co miesiąc wydając paczki, zawierające artykuły żywnościowe, chemię domową, środki higieniczne, pampersy, mleko i odzież. Fundusz działa dzięki bezinteresownej i pełnej zaangażowania pracy wolontariuszy.
Z racji Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP (8 grudnia) przeprowadzana jest od wielu lat zbiórka ofiar na to dzieło. Za wszystkie ofiary złożone na ten cel w imieniu potrzebujących serdeczne dziękujemy.

3. Komenda Miejska Policji w Łodzi w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, zwraca się z apelem o zachowanie ostrożności na drodze. Pora roku i pogoda sprawiają, że szybko zapada zmrok. Nosząc ciemne ubrania nie jesteśmy widoczni dla kierujących pojazdami, dlatego dbając o własne bezpieczeństwo wyposażmy się w elementy odblaskowe, które zwiększą naszą widoczność i dadzą kierowcy szansę na wykonanie odpowiedniego manewru.

4. Osoby konsekrowane wraz z przyjaciółmi zapraszają na ostatnią już odsłonę spektaklu „Przywracajmy nadzieję ubogim”, która odbędzie się w niedzielę 3 grudnia o godz. 18.00 w Teatrze D.O.M. przy ul. Piotrkowskiej 243. Wstęp na przedstawienie jest wolny.

5. Duszpasterstwo Służby Zdrowia i Pracowników Pomocy Społecznej Archidiecezji Łódzkiej zaprasza na adwentowe skupienie, które odbędzie się 9 grudnia od godz. 10.00 w kaplicy Św. Krzysztofa mieszczącej się przy kościele oo. Jezuitów Łódź (ul. Sienkiewicza 60). Skupienie poprowadzi ks. dr Przemysław Szewczyk.

Instytut Myśli Schumana  Tel. 570 990 686, Tel. 575 990 686 | E-mail: [email protected]  | www.IMSchuman.com  | ul. Noakowskiego 10 lok 11A, 00-666 Warszawa   | NIP: 525-266-82-89 | Regon:364 945 508 | Nr konta: PKO BP, IV Oddział Warszawa 91 1020 1042 0000 8202 0350 5203

Ogłoszenie parafialne o projekcie Wigilia bez granic

Zapraszamy parafian do włączenia się w projekt "Wigilia bez granic". Chodzi o zaproszenie studentów cudzoziemców lub pracujących obcokrajowców do naszych polskich domów na wieczerzę wigilijną, do zajęcia symbolicznego, pustego miejsca przy stole wigilijnym.

Pragniemy pomóc obcokrajowcom lepiej poznać naszą polską kulturę, tradycję i religię. Wiemy, że na obcej ziemi, gdzie wiele rzeczy jest dla nas nowych, innych, czujemy się często co najmniej niekomfortowo. Dlatego pomóżmy tym, których los z jakichś powodów przygnał do naszego kraju i okażmy im przysłowiową polską gościnność. Podzielmy się z nimi ciepłem rodzinnego spotkania, które cechuje czas Bożego Narodzenia.

W zeszłym roku podczas Światowych Dni Młodzieży wiele polskich rodzin gościło pod swoim dachem młodych pielgrzymów z całego świata. Było to wielkim błogosławieństwem dla obu stron. Teraz możemy zaprosić tych, którzy nie mogą wrócić na Święta do swoich domów, bo mają za daleko albo po prostu ich nie stać. Jako naród możemy w ten sposób dać innym piękny przykład miłości chrześcijańskiej.

Aby dowiedzieć się więcej w jaki sposób można zaprosić cudzoziemców na wigilię zapraszamy na stronę internetową www.WigiliaBezGranic.com

Dziękujemy.