Archidiecezja Łódzka
Nabożeństwo przy urnach z ziemią z miejsc znaczonych Polską krwią
12:29 | 05.12.2017 | Wyświetleń: 1311

W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łodzi jest wyjątkowe miejsce pamięci – kaplica Matki Bożej Ostrobramskiej, w której znajduje się ziemia z miejsc znaczonych polską krwią, m.in.: Miednoje, Charkowa, Katynia, Monte Cassino, Bykowni, Narvik, z obozów umiejscawianych na Syberii, wota, tablice pamięci podkreślają patriotyczny charakter tej przestrzeni kościoła.

nabożeństwo 1

W dniu 29 listopada 2017 r., w 187. rocznicę wybuchu Powstania Listopadowego członkowie Stowarzyszenia „Rodzina Policyjna 1939 r.” w Łodzi spotkali się, by oddać hołd swoim bliskim, którzy już nigdy nie wrócili do rodzinnych domów, poświęcając swoje życie w imię wolności Polski.

urny z ziemią

Kapelan Wojewódzkiego Ośrodka Duszpasterskiego Policji w Łodzi przy udziale Stowarzyszenia „Rodzina Policyjna 1939 r.” w Łodzi poprowadził nabożeństwo w intencji pomordowanych bohaterów naszej Ojczyzny w czasie II wojny światowej. Nie mogąc osobiście udać się na groby znajdujące się na obczyźnie, w sposób symboliczny zatrzymali się pamięcią modlitewną, przy urnach z ziemią skrywającą szczątki ich rodzin.

nabożeństo

Uczestnicy spotkania mieli również możliwość zwiedzić Muzeum Okręgu Wileńskiego Armii Krajowej w Łodzi, które znajduje się przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, a także Zespół Szkół Katolickich im. Jana Pawła II w Łodzi.