Archidiecezja Łódzka
Jasełka w przedszkolu im. św. Franciszka w Łodzi – Rudzie
09:00 | 19.12.2017 | Wyświetleń: 1373

W minioną sobotę 16 grudnia dzieci z przedszkola Sióstr Bernardynek im. św. Franciszka z Asyżu wystawiły w miejscowym kościele p/w Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia Jasełka Bożonarodzeniowe. W inscenizację przedstawienia zostały zaangażowane wszystkie dzieci przedszkolne. Dostarczyły pięknych i bogatych w treści przeżyć Bożonarodzeniowych Świąt.

Coroczne przedstawienie dzieci zbiega się z bliskością rekolekcji adwentowych. Dzieci w tym czasie stają się ewangelizatorami starszych: rodziców, dziadków, najbliższych z rodzin. Wśród gości, którzy mieli okazję przeżyć wspólne spotkanie był metropolita łódzki arcybiskup Grzegorz Ryś, arcybiskup Władysław Ziółek metropolita senior, kapłani, siostry bernardynki i przyjaciele dzieci.

Po przedstawieniu wszyscy spotkali się przy łamaniu opłatkiem, gdzie przedstawiciele rodziców zaprezentowali dzieciom w krótkim wystąpieniu treści Bożego Narodzenia. Arcybiskup Grzegorz Ryś przytaczając 19Balladę o szczęściu przekazał w plastyczny sposób życzenia Bożonarodzeniowe.