Dzień św. Ambrożego u Piotra i Pawła

W kościele Św. Ap. Piotra i Pawła w Łodzi pszczelarze z Województwa Łódzkiego modlili się o pomyślny Nowy Rok Pszczelarski przez przyczynę św. Ambrożego patrona pszczelarzy. Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Bp. Marka Marczaka, rozpoczęła się o godzinie 10.00. W ławkach oprócz ponad 200 pszczelarzy zasiedli przedstawiciele władz samorządowych i Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy. Obecni byli goście z Regionalnego Związku Pszczelarzy z Piotrkowa Trybunalskiego. Przybyły poczty sztandarowe z 11 kół pszczelarskich Województwa Łódzkiego. Tuż po przywitaniu zebranych przez wojewódzkiego kapelana pszczelarzy, ks. kan. Wiesława Kamińskiego, bp. Marczak poświęcił sztandar Rejonowego Koła Pszczelarzy z Koluszek. Po zakończeniu Eucharystii, pszczelarze i zaproszeni goście udali się do dolnego kościoła na podsumowanie Roku Pszczelarskiego. Wysłuchali także wykładu mgr. inż Tomasza Kędziory z Technikum Pszczelarskiego z Pszczelej Woli pt: Wymiana matek pszczelich szansą na sukces w pasiece. Następnie wszyscy połamali się opłatkiem oraz spożyli wigilijne potrawy. Nie zabrakło karpia, pierogów, śledzia, barszczu czerwonego z krokietem czy sałatki. Dla smakoszy ciast był tradycyjny makowiec, sernik i piernik.