Autor: Antoni Zalewski
Abp Ryś: Maryja uczy nas głębszego wejścia w wydarzenia Bożego Narodzenia

Maryja uczy nas głębszego wejścia w te wydarzenia związanie z Bożym Narodzeniem. Pochylenia się nad tajemnicą tych świąt. Słowo Boga szuka wcielenia. Bóg nie mówi słowa po to, aby sobie pogadać, ale szuka ludzi na których jego słowo może się spełnić- mówił Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś na spotkaniu opłatkowych z kapłanami Archidiecezji Łódzkiej.

Wydarzenie Bożego Narodzenia jest wydarzeniem, które uruchamia. W Ewangelii Łukaszowej wszyscy są w drodze, począwszy od Maryi i Józefa, poprzez Aniołów, pasterzy. Na tym polega wiara, że się człowiek rusza- mówił dalej Ksiądz Arcybiskup.

Spotkanie opłatkowe było okazją do złożenia życzeń Księdzu Biskupowi Adamowi Lepie. Abp Grzegorz Ryś życzył, aby bp Lepa pozostał tym kim jest, czyli wzorem przeżywanego kapłaństwa. Pasterz Łódzki zaprosił także wszystkich na Eucharystię w intencji bp Lepy, w 30 rocznicę sakry biskupiej, która odbędzie się 7 stycznia w Archikatedrze Łódzkiej.