Archidiecezja Łódzka
120 lat istnienia chóru „Dzwon” przy parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Łodzi.
18:51 | 02.12.2017 | Wyświetleń: 758

W uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata Ksiądz Biskup Adam Lepa przewodniczył Mszy św.  z okazji 120-lecia istnienia chóru „Dzwon” przy parafii Przemienienia Pańskiego.

W pierwszych słowach kazania Ksiądz Biskup odniósł się do Uroczystości Chrystusa Króla. „Powiedz mi kim jest dla ciebie Jezus Chrystus? A ja Ci powiem jakim jesteś chrześcijaninem. A nawet więcej, powiem Ci jakim jesteś człowiekiem. I jeszcze więcej Ci powiem, powiem Ci jakim jesteś mężem, jaką jesteś żoną, jakim jesteś synem czy córką.

Mogę Ci wszystko powiedzieć, pod warunkiem że Ty powiesz mi prawdę… jaki Ty naprawdę jesteś. Jakie ważne jest dzisiaj to nasze odniesienie do Chrystusa. Będziemy sobie częściej dzisiaj zadawać to pytanie. Ta dzisiejsza uroczystość sprzyja i myśleniu  i poszukiwaniu odpowiedzi na to pytanie – Kim jest dla mnie Jezus Chrystus (…)”

Skierował też swoje słowa do działalności chóru i jubileuszu 120-lecia istnienia „Dzisiaj cieszymy się, że chór „Dzwon” już 120 lat służy swoim śpiewem, że ubogaca eucharystię. Trzeba być wdzięcznym za służbę, czas, że są razem z parafianami, dla wspólnoty.

Jeden z naszych najwybitniejszych poetów ….Norwid w jednym z wierszy pisze, że piękno jest po to, żeby zachęcało. Dobrze, żebyśmy spojrzeli na to piękno, którym jest tutejszy chór, żebyśmy wyrażali swój zachwyt i radość, że dzięki ich pracy nasza Msza święta i nasz udział w niej jest szczególny i wyjątkowy. Pragnę im złożyć gratulacje i życzenia z okazji tego jubileuszu, aby cieszyli się sukcesami, żeby mieli też radość, że są bardzo potrzebni, że budzą zachwyt swoim pięknem (…)”

Na zakończenie Mszy św. Ksiądz Biskup Adam Lepa udzielił wszystkim pasterskiego błogosławieństwa. Po zakończeniu Mszy św. wykonano pamiątkowe zdjęcie.