Archidiecezja Łódzka
Wręczenie nagrody „Serce Łodzi” 2017
19:32 | 29.11.2017 | Wyświetleń: 1115

W dniu 11 października 2017 roku, na posiedzeniu Kapituły Nagrody „Serce Łodzi” wybrano laureata tegorocznej nagrody. Członkowie wielowyznaniowej Kapituły zdecydowali o przyznaniu nagrody dla Pani Profesor Ireny Wisełki-Cieślar.

Nagroda „Serce Łodzi” przyznawana jest w celu uhonorowania osoby fizycznej lub instytucji, która oddaje swoje serce miastu i jego mieszkańcom. Nagrodę przyznaje Kapituła Nagrody złożona z duchownych czterech wyznań: Kościoła rzymskokatolickiego w Łodzi, Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Łodzi, Katedralnej Parafii Prawosławnej p.w. św. Aleksandra Newskiego w Łodzi i Parafii Ewangelicko-Augsburskiej św. Mateusza w Łodzi.

Statuetka Nagrody – miniatura dzwonu Serce Łodzi – wręczona zostanie przez członków Kapituły w niedzielę, 3 grudnia 2017 roku, o godz. 17:00, w ewangelickim kościele św. Mateusza w Łodzi.

W uzasadnieniu wyboru tegorocznego laureata członkowie Kapituły Nagrody „Serce Łodzi”, oprócz wielu zasług i ogromnego dorobku artystycznego, zaznaczyli, że Pani Profesor ma ogromny wkład w kształcenie organistów i muzyków kościelnych wszystkich konfesji.