Archidiecezja Łódzka
Wolbórz modlił się o powołania do kapłaństwa
12:23 | 14.11.2017 | Wyświetleń: 742

W czwartek, 9 listopada Roku Pańskiego 2017, w święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej sztafeta powołaniowa dobiegła do parafii św. Mikołaja, biskupa w Wolborzu.

Cały dzień w parafii był przeniknięty modlitwą o powołania kapłańskie, zakonne, do życia konsekrowanego i misyjnego, wreszcie o powołania do życia małżeńskiego i rodzinnego, jednym słowem ująć do służby Bożej w Kościele łódzkim.

Charakterystycznym znakiem, tzw. pałeczką sztafetową była miniatura figury Chrystusa Dobrego Pasterza, znajdującej się w głównej kaplicy w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi. W sposób szczególny modlitwa zanoszona była podczas celebrowania wieczornej Eucharystii, której przewodniczył Proboszcz Parafii, Ks. Kan. Tomasz Owczarek. Koncelebrowali Ks. Krzysztof Piec, Ks. Michał Czarnecki, Ks. Mirosław Wujek i Ks. Marcin Pietrzyk, który wygłosił homilię.

Swoim świadectwem podzielili się również klerycy łódzkiego seminarium, którzy wraz z ojcem duchownym przybyli do parafii, by wspólnie się modlić o powołania: diakon Robert Zientera (VI rok), Krystian Felijakowski (III rok) i Konrad Świnoga (II rok). Po zakończonej liturgii oczywiście nie zabrakło wspólnego zdjęcia i miłych rozmów z parafianami.