Wyświetleń: 1943
Tablica pamiątkowa w Chabielicach

W niedzielę 5 listopada 2017 roku wspólnota parafii św. Michała Archanioła w Chabielicach przeżywała wizytację kanoniczną, którą przeprowadził bp Ireneusz Pękalski. Podczas mszy świętej o godz. 12 odsłonił i poświęcił tablicę pamiątkową ku czci trzech niezłomnych kapłanów, proboszczów tej parafii, pomordowanych w obozie koncentracyjnym w Dachau w 75. rocznicę ich męczeńskiej śmierci. Byli to: ks. Czesław Patrycy, ks. kpt. Władysław Świderek, ks. dr Wacław Sikorski. Ci duszpasterze stali się, jak wielu innych kapłanów naszej archidiecezji, ofiarami ucisku, przemocy i złości, oddali swe doczesne życie w obronie wiary, ludzkiej godności oraz wolności Ojczyzny. Wierni razem z ks. biskupem Ireneuszem oraz proboszczem Stanisławem Haładajem odmówili modlitwę, aby Bóg obdarzył ich nagrodą nieśmiertelności i chwały.