Archidiecezja Łódzka
Sztafeta u św. Rocha w Drużbicach
22:14 | 14.11.2017 | Wyświetleń: 1347

13 października /poniedziałek/ nasza Sztafeta modlitw o powołania kapłańskie dotarła do parafii pw. św. Rocha w Drużbicach.

Pan Bóg tak poprowadził, że w tym czasie cała Wspólnota parafialna przeżywa Misje Miłosierdzia prowadzone przez oo. Jezuitów, a dzień w którym odbyła się Sztafeta poświęcony był ZAUFANIU, które jest fundamentem wiary i każdego powołania.

Bardzo celnie zaznaczył ks. Wojciech Żelewski, Proboszcz drużbickiej Wspólnoty, że potrzeba modlitwy o powołania i za powołanych wynika z naszej odpowiedzialności za Kościół, w którym coraz więcej młodych osób ma problem z jednoznacznym odpowiedzeniem Panu „tak” na Jego wezwanie.

Do tematu zaufania nawiązywał również ks. Marcin Jarzenkowski, Prefekt w naszym Seminarium, który przybliżając intencje Sztafety, wskazał, że wspólne modlitewne spotkania mają na celu z jednej strony uświadomić nam, którzy stanowimy Kościół, potrzebę modlitewnego towarzyszenia rozeznającym, zaś z drugiej strony mają być przestrzenią wsparcia dla tych, którzy się wahają, mówiąc: „jesteś potrzebny”, „Pan potrzebuje Twych dłoni”.

Wspólnota drużbicka od lat towarzyszy modlitewnie powołaniowym intencjom poprzez grupę Wieczernik modlitw o powołania, której członkowie regularnie i z dużą troską proszą Pana Jezusa o łaskę powołań kapłańskich i do życia konsekrowanego. Za to dzieło Panie Boże Wielki zapłać!