Archidiecezja Łódzka
I Światowy Dzień Ubogich
19:53 | 18.11.2017 | Wyświetleń: 1504

Caritas Archidiecezji Łódzkiej, Centrum Służby Rodzinie, Stacja Opieki Środowiskowej Konwentu Bonifratrów w Łodzi, Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta w Łodzi, Siostry Misjonarki Miłości oraz Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi, serdecznie zapraszają do wspólnego świętowania I Światowego Dnia Ubogich, który przypada w niedzielę, 19 listopada 2017 roku.

Papież Franciszek ofiarował Kościołowi Światowy Dzień Ubogich, aby – jak pisze w swoim orędziu – wspólnoty chrześcijańskie na całym świecie stawały się coraz wyraźniejszym i konkretnym znakiem miłości Chrystusa do tych ostatnich i najbardziej potrzebujących. (…) Zapraszam cały Kościół, mężczyzn i kobiety dobrej woli – pisze Ojciec Święty – do spojrzenia w tym szczególnym dniu na tych wszystkich, którzy wyciągają ręce wołając o pomoc i przyzywając naszej solidarności.

O godz. 11:00, w łódzkiej archikatedrze, odprawiona zostanie msza święta koncelebrowana pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Grzegorza Rysia Metropolity Łódzkiego. Bezpośrednio po mszy świętej wolontariusze naszych organizacji wyjdą do ludzi z kromką chleba. Około godz. 12:30 na Placu Katedralnym wydamy wspólny posiłek dla uczestników spotkania i wszystkich, którzy zechcą być w tym dniu z potrzebującymi pomocy. Organizatorzy przygotowują 2500 porcji grochówki, pieczywo oraz gorącą herbatę. Ostatnim elementem spotkania będzie spektakl „Przywracajmy nadzieję ubogim”, przygotowany przez młodych konsekrowanych i ich przyjaciół, w teatrze D.O.M., przy ul. Piotrkowskiej 243, o godz. 14:00.

Organizację wydarzeń wspierają również Rycerze Kolumba w Łodzi oraz wolontariusze Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Łódzkiej i Ruchu Czystych Serc.

Spektakl „Przywracajmy nadzieję ubogim” jest współfinansowany ze środków Miasta Łodzi.