Archidiecezja Łódzka
Relikwie Świętych w kościele Matki Bożej Ostrobramskiej w Łodzi
08:00 | 03.11.2017 | Wyświetleń: 1139

Szczególne trzy dni przeżywali wierni, którzy gromadzą się na spotkaniach modlitewnych w kościele Sióstr Bernardynek pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia w Łodzi – Rudzie.

W obecności siedemdziesięciu siedmiu relikwii Świętych, w miniony wtorek 31 października, w godzinach wieczornych rozbrzmiewała modlitwa różańcowa, która poprzedziła uroczystą Eucharystię po której odbyła się adoracja przy relikwiach animowana przez dzieci i młodzież z oazy franciszkańskiej. Tym wydarzeniom towarzyszyły piękne śpiewy, rozważania, filmy przybliżające sylwetki i posłannictwo kilku świętych obecnych także w licznych relikwiach. Był to wielogodzinny czas na zadumę i modlitwę.

Podczas tej medytacji był obecny również ksiądz arcybiskup senior Władysław Ziółek, który na drugi dzień w Uroczystość Wszystkich Świętych przewodniczył Eucharystii przy udziale liturgicznej służby ołtarza. W dzień Zaduszny, który był równocześnie pierwszym czwartkiem miesiąca trwała całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu podczas której w „towarzystwie” relikwii Świętych Siostry Bernardynki, Rodzina Różańcowa i wierni świeccy modlili się o powołania kapłańskie i zakonne oraz za wszystkich wiernych zmarłych pod przewodnictwem posługujących kapłanów.