Archidiecezja Łódzka
Pabianice: biskupie odwiedziny w parafii Trójcy Przenajświętszej
12:46 | 16.11.2017 | Wyświetleń: 1989

W niedzielę, 12 listopada, w parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Pabianicach odbyła się wizytacja kanoniczna. Parafia w przyszłym roku będzie obchodzić dwudziestolecie swego istnienia. W tym czasie powstał tutaj nowy kościół, a wokół niego żywa wspólnota wierzących.

Ks. bp Ireneusz Pękalski podsumował przeprowadzone wcześniej szczegółowe wizytacje istotnych sfer życia parafialnego. Zwrócił uwagę na osiągnięcia i na zjawiska, które powinny wyznaczać kierunek dalszych działań nie tylko duszpasterzy, ale wszystkich zaangażowanych w życie wspólnoty i zatroskanych o jej rozwój.

Sprawozdanie z działalności duszpasterskiej i administracyjnej przedstawił proboszcz, ks. kan. Jerzy Rzepkowski. Zaprezentowały się grupy działające w parafii: asysta, chór, liturgiczna służba ołtarza, zespoły muzyczne, kościół domowy, żywy różaniec, grupa biblijna, parafialny zespół Caritas, grupa rodziców ministrantów, stowarzyszenie Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci.

Ksiądz Biskup podkreślił, że utrzymanie wiary i jej dalszy rozwój będzie zależeć od rodzin, o które trzeba się szczególnie troszczyć.