Archidiecezja Łódzka
W Moszczenicy odbyła się obfita uczta!
20:35 | 08.11.2017 | Wyświetleń: 1830

„Przyjdźcie, bo już wszystko jest gotowe.” (Łk 14, 17). Zaczęło się od tego, że ks. Władysław Paś- proboszcz parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Moszczenicy wystosował imienne zaproszenie do młodzieży szkolnej oraz swoich parafian na Eucharystię, podczas której były zanoszone błagania i prośby o nowe i święte powołania do służby Bożej.

IMG_0757

IMG_0756

I stało się!
We wtorkowy wieczór stół Słowa i Eucharystii był obficie zastawiony. Swoją homilię dn Karol Kowalik zaczął od pytania skierowanego do licznej wspólnoty wiernych: Czy jesteście głodni? Następnie wyjaśniał, że głód duchowy w procesie poznania Jezusa jest dobry- bo przez to możemy pragnąć Go poznać. Następnie namawiał nas do pokory i znalezienia odpowiedniego miejsca dla siebie w pracy, szkole, czy we wspólnotach, które tworzymy. Kazanie zakończył dzieląc się swoim doświadczeniem Jezusa i poznania Jego miłości. Podkreślił, że miłość Jezusa do człowieka płynie z konfesjonału.

IMG_0761

IMG_0758
Na koniec kleryk Michał Staszewski podzielił się drogą swojego powołania i podziękował za modlitwę wiernym z kościoła w Moszczenicy. Następnie ks. Rektor Jarosław Pater podziękował za liczną obecność na środowej sztafecie i okazał wdzięczność za wszelkie wsparcie duchowe i materialne, jakiego doświadcza wspólnota łódzkiego seminarium duchownego. Po błogosławieństwie nie zabrakło rozmów, zdjęć i rozdawanych słodyczy!

IMG_0759

IMG_0762

Eucharystia była zwieńczeniem modlitewnego szturmu o powołania. Wcześniej parafianie trwali na modlitwie przy Najświętszym Sakramencie. Zaczęli Koronką do Bożego Miłosierdzia poprzez różaniec, kończąc na modlitwie w ciszy. W sztafetę powołaniową zaangażowana była schola oraz licznie przybyli ministranci.
Dziękujemy za żywe doświadczenie Kościoła!

IMG_0763

IMG_0764