Archidiecezja Łódzka
Modlitwa o powołania w parafii Matki Boskiej Dobrej Rady w Zgierzu
21:14 | 28.11.2017 | Wyświetleń: 1465

W poniedziałkowe popołudnie ostatniego tygodnia okresu zwykłego, 27 listopada 2017 roku, liczni wierni, duszpasterze i delegacja Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi zgromadzili się w parafii Matki Boskiej Dobrej Rady w Zgierzu, aby w ramach sztafety powołaniowej modlić się o powołania do służby Bożej, zwłaszcza w Kościele Łódzkim. Po adoracji i modlitwie różańcowej rozpoczęło się wspólne dziękczynienie podczas Eucharystii, której przewodniczył ks. prałat dr Jarosław Pater, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. W koncelebrze uczestniczyli: ks. kanonik dr Andrzej Blewiński, proboszcz parafii, oraz wikariusz ks. dr Tomasz Cyliński. W modlitwę włączyli się także obecni na Mszy świętej: ks. prałat Stanisław Kaniewski i wikariusz ks. Krzysztof Basztabin.

Diakon Robert Zientera z VI roku proklamował Słowo Boże i wygłosił homilię. Kaznodzieja podkreślił, iż patrząc na Chrystusa, wierząc w Niego i kochając Go, należy zwrócić uwagę na nierozłączne ze sobą Jego oddanie życia na Krzyżu z miłości do nas oraz miłosierdzie w Osobie Dobrego Pasterza.

Brać klerycką reprezentowali jeszcze alumni: Krzysztof Pietrzak z III roku, Konrad Świnoga z II roku i pochodzący z tej wspólnoty parafialnej Mateusz Jagieło z I roku. Pod koniec Mszy świętej, przed błogosławieństwem, klerycy podzielili się swoim świadectwem wiary i powołania. Po zakończonej Eucharystii, do młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania, krótkie świadectwo wypowiedzieli: kleryk Krzysztof i diakon Robert. Nie zabrakło oczywiście wspólnego zdjęcia, a później miłych rozmów podczas spotkań z parafianami i duszpasterzami.