W łódzkiej katedrze trwa ingres Arcybiskupa Łódzkiego
Przedstawiciel Ojca Świętego - Arcybiskup Nuncjusz, dwóch kardynałów, ponad sześćdziesięciu arcybiskupów i biskupów, blisko pół tysiąca księży oraz licznie zgromadzeni wierni z Łodzi i Krakowa, uczestniczą w uroczystościach ingresu arcybiskupa Grzegorza Rysia do łódzkiej katedry.
Dokładnie o godz. 11:00 z domu biskupiego wyruszyła uroczysta procesja do bazyliki archikatedralnej pw. św. Stanisława Kostki, gdzie trwa uroczysta celebra, w czasie której ma miejsce uroczyste objęcie Archidiecezji Łódzkiej przez nowego Pasterza.
Nowym arcybiskupem łódzkim został dotychczasowy biskup pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej - ks. bp Grzegorz Ryś. Decyzja Ojca Świętego Franciszka, została podana do publicznej wiadomości w święto Podwyższenia Krzyża Świętego tj. 14 września br. Ksiądz arcybiskup Grzegorz ma 53 lata, sześć lat temu przyjął sakrę biskupią, a mottem swojej biskupiej posługi uczynił słowa: Virtus in infirmitate - Moc w słabości.