Archidiecezja Łódzka
Kromka i Koronka w parafii św. Faustyny w Łodzi
19:46 | 25.11.2017 | Wyświetleń: 1249

Na zakończenie tygodnia charytatywnego, w sobotę 25 listopada w parafii p.w. św. Siostry Faustyny odbyło spotkanie pod hasłem Kromka i Koronka, którego celem było spotkanie się z potrzebującymi, możliwość posilenia się ciepłym posiłkiem oraz wspólna modlitwa.

IMG_3435

Z posiłku skorzystało około 40 osób z terenu parafii i tych, których los przysłał dziś na to spotkanie. Podczas tego wyjątkowego spotkania obecny był Tomasz ze Stargardu Szczecińskiego, który przemierzył Polskę od Szczecina po Zakopane, aby ostatecznie zakotwiczyć w Łodzi. Po wzmocnieniu ducha wszyscy udali się do świątyni, aby przed Najświętszym Sakramentem modlić się Koronką do Bożego Miłosierdzia, polecając wszystkie doświadczenia i trudy życia.

W organizację i pomoc w wydawaniu zupy zaangażowała się wspólnota charyzmatyczna Odnowy w Duchu Świętym Skała, Siostry Matki Bożej Miłosierdzia, Skauci i młodzież.

IMG_3436

– Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tę akcję. – mówi ks. Paweł Świrad, wikariusz parafii. W sposób szczególny dziękujemy piekarni „Agana” z Konstantynowa Łódzkiego za przekazanie chleba, Cateringowi PPHU Syntanium oraz Restauracji „Julia” z Konstantynowa Łódzkiego. Bóg zapłać za hojność, piękne dary serca oraz wspólną modlitwę.- dziękował kapłan.