Archidiecezja Łódzka
„Idźcie i głoście – Spotkania z ludźmi wiary” – Grzesznik dążący do świętości
22:18 | 22.11.2017 | Wyświetleń: 1546

„Grzesznik dążący do świętości” – pod takim hasłem w ubiegłą niedzielę, w parafii św. Wojciecha w Łodzi, odbyło się drugie spotkanie z cyklu „Idźcie i głoście – Spotkania z ludźmi wiary” organizowanego przez młodzież parafialną wraz z ks. Kazimierzem Sobańskim.

Listopad to miesiąc wspomnienia wszystkich wiernych zmarłych, ale również miesiąc wpatrywania się w świętość, która ma stać się naszym udziałem. Świętość… ale czy chodzi o tę świętość z obrazka ze złożonymi rączkami i oczkami utkwionymi w niebo? Naszym zdaniem świętość to codzienność, to szarość naszego życia, to codzienne sprawy, którymi się zajmujemy, bo to one pozwalają nam wzrastać właśnie w świętości. Jak to określił nasz gość hasłem spotkania powinno być ,,Bóg dążący do grzesznika”. Bo to przecież Bóg pragnie byśmy osiągnęli świętość i daje nam nieskończoną ilość szans by tego dokonać.

Gościem był diakon Adam Bilski. Przyjechał do nas z Wrocławia i podczas każdej Mszy Św. wygłaszał kazanie. Diakon, raper, blogger poszukujący świętości w życiu codziennym i ufający wstawiennictwu świętych, których relikwie kolekcjonuje. Na facebooku prowadzi relacje na żywo, gdzie odpowiada na pytania tworząc freestyle.

Nasze listopadowe spotkanie rozpoczęła Msza Święta o godzinie 18.00. Po niej diakon przeczytał i wytłumaczył przypowieść o synu marnotrawnym, lub też jak powiedział za słowami Świętego Jana Pawła II przypowieść o miłosiernym ojcu. Potem podzielił się z nami historią swojego powołania, swoją przemianą i ciągłym dążeniem do Boga. Po świadectwie przyszedł czas na pytania. Wiele osób było zainteresowanych muzyczną karierą diakona jak i sposobem w jaki ewangelizuje. Został również poproszony o wykonanie freestylu, co ku naszej uciesze uczynił. Następnie udaliśmy się do salki parafialnej na Agape, gdzie można było osobiście porozmawiać z gościem. Na koniec wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Dziękujemy bardzo dk. Adamowi Bilskiemu za to, że zgodził się uczestniczyć w cyklu spotkań z ludźmi wiary i ubogacić nas swoim świadectwem życia i doświadczeniem Jezusa.

Już dzisiaj młodzież z parafii św. Wojciecha serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie, które odbędzie się 17 grudnia (niedziela) o godz. 18.00, a gościem będzie charyzmatyk ze Skierniewic, Krzysztof Sowiński.