Archidiecezja Łódzka
Dzień Niepodległości w Parafii Stróża
16:57 | 13.11.2017 | Wyświetleń: 895

Jak co roku, 11 listopada, w dniu Niepodległości, w parafii p.w. św. Kazimierza w Stróży została odprawiona uroczysta Eucharystia w intencji Ojczyzny. Przybył poczet sztandarowy Ochotniczej Staży Pożarnej, parafianie oraz liczni goście.

DSC_4427 (1)

Dziękowaliśmy za Panu Bogu za wolną Polskę oraz modliliśmy się za tych, którzy oddali swoje życie w Jej obronie. Po Mszy św. dzieci i młodzież przygotowała patriotyczny program słowno-muzyczny w hołdzie tym, którzy przez 123 lata trudzili się i złożyli największą cenę – swoje życie – abyśmy nie utracili naszej narodowej tożsamości.

DSC_4429

„O tych wydarzeniach, trzeba cały czas przypominać i nosić je w sercu ” – mówiła pani Stella Brocka, nauczyciel historii, która przygotowała cały program, scenariusz i scenerię w Kościele. Na koniec przedstawienia została odśpiewana Rota i Boże coś Polskę.

DSC_4432

Wszyscy zgromadzeni wielokrotnie powtarzali, że była to prawdziwa uczta i świadectwo patriotyzmu, w tak małej wspólnocie parafialnej naszej Archidiecezji. Po zakończonych uroczystościach młodzież zapaliła znicze przy Kościele i na cmentarzu, na grobach poległych w czasie Powstania Styczniowego i II Wojny Światowej.

DSC_4434

DSC_4442 (1)