Archidiecezja Łódzka
W domu Łódzkiej Matki
11:20 | 17.11.2017 | Wyświetleń: 1094

Modlitwą przed wizerunkiem Matki Bożej, znajdującym się w Kościele Mariackim na Starych Bałutach w Łodzi, rozpoczęły się doroczne uroczystości ku czci Matki Bożej Łódzkiej, którym przewodniczył Ksiądz Biskup Ireneusz Pękalski.

Wiernych zgromadzonych w świątyni przywitał ks. proboszcz Krzysztof Majacz. Podkreślił, że w świątyni w bocznej kaplicy znajduje się wizerunek Matki Bożej Miłosierdzia, który przez wspólnotę parafian i nie tylko jest otaczany czcią i miłością. Przy tym obrazie zostało wyproszonych wiele łask.

Ksiądz Biskup Ireneusz Pękalski w swojej homilii mówił o miłosierdziu i wyobraźni miłosierdzia. „W czym objawia się Boże miłosierdzie wobec każdego z nas? Objawia się w tym dziele, które dokonało się podczas męki i śmierci Chrystusa. Była to ofiara złożona przez Chrystusa na krzyżu za zbawienie całego świata. Właśnie zbawiając ludzkość na krzyżu, uwalniając człowieka od skutków grzechu, okazał Bóg, przez swojego syna, miłosierdzie wobec każdego z nas”- mówił bp Pękalski.

W dalszym słowie Ksiądz Biskup przywołał dwie znane postacie, które w życiu kierowały się wyobraźnią miłosierdzia: św. Faustynę i służebnice Bożą Stanisławę Leszczyńską, której grób znajduje się w świątyni.

„W szkole Maryi, Matki Miłosierdzia, Matki o wyobraźni miłosierdzia w Kanie Galilejskiej i także w chwili nawiedzenia świętej Elżbiety, uczmy się tej postawy, która jest znakiem tego, że prawdziwie jesteśmy uczniami Chrystusa”- powiedział na zakończenie bp Pękalski.