Archidiecezja Łódzka
Bez Ciebie jesień – koncert w parafii św. Apostołów Piotra i Pawła
06:07 | 21.11.2017 | Wyświetleń: 1943

Dolny kościół w parafii św. Apostołów Piotra i Pawła przy ul. Nawrot 104 w listopadowy wieczór zamienił się w niezwykłą salę koncertową. Kolorowe liście, kasztany i świece rozświetlające udekorowaną scenę, stworzyły niesamowity nastrój koncertu „Bez Ciebie jesień”. Licznie zgromadzona publiczność wypełniająca po brzegi salę wielkimi brawami nagrodziła występy solistek: Barbary Orzeł, Anny Misztal, Natalii Sikory i Aleksandry Skaźnik. W ten jesienny, listopadowy wieczór usłyszeliśmy piękne wykonanie znanych piosenek takich jak: „Stoję w oknie” Czesława Niemena, „Na Krakowskim Przedmieściu” Edyty Gepert, „Kasztany” Nataszy Zylskiej, a także tytułowej piosenki koncertu „Bez Ciebie jesień” Zdzisławy Sośnickiej.

3.

Młodym solistkom towarzyszył zespół muzyczny w składzie: Sławomir Goniewicz (gitara elektryczna), Katarzyna Juszczak (klawisze), Dariusz Nowański (gitara klasyczna), Witold Nowański (perkusja) oraz Maria Okońska (skrzypce). Pomysłodawcą założenia zespołu jest Sławomir Goniewicz z-ca dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niesłyszących i Słabosłyszących nr 4 w Łodzi przy ul. Krzywickiego 20.
– Okazało się, że w tej szkole są osoby, których pasją jest muzyka. Pani Katarzyna Juszczak miała chęć nie tylko nauczać muzyki dzieci w szkole, ale także pomuzykować w wolnym czasie. W czasach studenckich sam założyłem zespół młodzieżowy. Widziałem jak jest to wartościowe spędzanie czasu i jak to scala ludzi, bo muzyka sama w sobie jest czymś niepowtarzalnym. Tutaj w szkole znalazło się miejsce dla tych, którzy chcą i lubią śpiewać – powiedział Pan Sławomir.

2. (1)

Nowo powstały zespół przyjął nazwę „Oczy i Usta”. – Szukaliśmy nazwy dla zespołu, która byłaby niekonwencjonalna. Sięgnęliśmy do poezji. Nazwa zespołu to parafraza tytułu wiersza Bolesława Leśmiana „Usta i Oczy”, może dlatego, że jest u nas wiele pięknych oczu i ust w naszym zespole – wyjaśnił założyciel zespołu.
Nowo powstały zespół „Oczy i Usta” wystąpił po raz pierwszy z koncertem w parafii św. Apostołów Piotra i Pawła na zaproszenie proboszcza ks. kan. Wiesława Kamińskiego.

4.

Brawa, kwiaty i owacje na stojąco były wyrazem wdzięczności za piękny śpiew i muzykę. W zamian za uznanie zespół kilkakrotnie bisował. Wielkie podziękowania dla Księdza Proboszcza za zaproszenie zespołu i pokazanie go szerszej publiczności. Nowemu łódzkiemu zespołowi gratulujemy premiery i życzymy wielu sukcesów.