Archidiecezja Łódzka
Akcja „Przytul Mamę” już po raz czwarty
07:00 | 23.11.2017 | Wyświetleń: 1715

„Przytul Mamę” to akcja sióstr Antonianek pracujących w Domu Samotnej Matki im. S. Leszczyńskiej w Łodzi. W tym roku rusza czwarta już edycja akcji.

Celem akcji jest wsparcie samotnych mam i ich dzieci z Domu Samotnej Matki im. Stanisławy Leszczyńskiej w Łodzi.

Wsparcie posiada dwa aspekty:

  1. MODLITWA: Takim „przytuleniem mamy”, będzie objęcie duchową opieką jednej z nich przez cały okres Adwentu do Bożego Narodzenia poprzez codzienną modlitwę w intencji jednej konkretnej mamy, której imię zostanie przydzielone każdej zgłaszającej swój udział osobie. Do modlitwy można dołączyć jakieś wyrzeczenie.
  2. PRZERWANIE POCZUCIA ODRZUCENIA: Jednym z wyznaczników codziennego życia naszych mam jest SAMOTNOŚĆ. Na co dzień czują się opuszczone, niekochane, pozostawione przez najbliższych, niepotrzebne nikomu. SAME z problemami wychowawczymi, które normalnie rozkładają się na dwoje rodziców, SAME bo nie mające męża, wsparcia babć i dziadków. Na dzień Wigilii Bożego Narodzenia napiszcie do przydzielonej sobie mamy list, parę ciepłych słów, by wiedziała że nie jest sama oraz byście przygotowali upominek dla niej.

Święta Bożego Narodzenia to radosny, rodzinny czas. Dla naszych mam często smutny, bo albo nie mają swojej rodziny, albo więzi rodzinne zostały zerwane i zostają w święta w Placówce. To trudny czas, zwłaszcza Wigilia. Dlatego akcja ma swój finał w Wigilię. Wtedy otrzymują listy i upominki dla dzieci od uczestników akcji. Te listy mają bardzo ważny wymiar. Często rodzą łzy wzruszenia, pytania jak to ktoś obcy o mnie pamiętał, modlił się za mnie, pisze do mnie. Nie raz słyszałam głosy od mam, że nigdy nie dostały od nikogo listu.

Zgłoszenia do akcji przyjmujemy na adres mailowy: dsm@csr.org.pl. Objąć modlitwą można jedną przydzieloną mamę, napisać do niej list, przygotować upominek dla dziecka i wysłać przed Wigilią Świąt Bożego narodzenia; Adres dla przesyłek: Imię mamy np. Ola mama Wiktora, Dom Samotnej Matki ul. Broniewskiego 1a, 93 – 162 Łódź.