Archidiecezja Łódzka
11 listopada w parafii Krzepczów
06:13 | 14.11.2017 | Wyświetleń: 1294

Jak co roku, w kościele parafialnym w Krzepczowie Święto Niepodległości obchodzone było dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego. 11 listopada o godz. 17.00 odchody z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości odbyły się w parafii pod wezwaniem św. Wojciecha w Krzepczowie.

Mszy świętej przewodniczył Jego Ekscelencja ks. bp Ireneusz Pękalski. Na zaproszenie księdza proboszcza Adama Stańdo w uroczystościach wzięli udział : wicestarosta Powiatu Piotrkowskiego – Piotr Wojtysiak, wójt Gminy Moszczenica – Marceli Piekarek, Łódzki Komendant Wojewódzki Strażaków w Łodzi – st. bryg. Jarosław Wlazłowski.

Całe wydarzenie uświetnił występ zespołu muzycznego „Witoski” działającego przy Szkole Podstawowej w Szydłowie oraz Orkiestra Dęta Gminy Grabica. Celem tych uroczystości było kształtowanie postaw patriotycznych i poczucia integracji narodowej.  Jak co roku, w obchodach tych nie zabrakło naszej lokalnej społeczności . W uroczystościach brał udział Wójt Gminy Grabica – Krzysztof Kuliński oraz Przewodniczący Rady Gminy Grabica – Dariusz Kalisiak, współorganizatorzy obchodów.

Nie zabrakło także gminnych strażaków z pocztami sztandarowymi. Ksiądz biskup Ireneusz w swoim słowie skierowanym do uczestników uroczystości powołał się na wypowiedź Ojca Świętego Franciszka podczas Światowych Dni Młodzieży, kiedy mówił do młodych o „ pamięci”. Mówił , abyśmy w swoim sercu a szczególnie w pamięci nosili poczucie odpowiedzialności za naszą Ojczyznę.