Archidiecezja Łódzka
Wieczorne nabożeństwo różańcowe w Fatimie
10:13 | 19.10.2017 | Wyświetleń: 1933

Od wielu lat, każdego wieczoru o godz. 21:30 w sanktuarium Matki Bożej w Fatimie, odbywa się Różaniec Fatimski, w czasie którego wierni z zapalonymi świecami odmawiają jedną z czterech części różańca świętego oraz śpiewają pieśni Maryjne.

Pielgrzymi z Archidiecezji Łódzkiej codziennie uczestniczą w wieczornym różańcu, przedstawiając Bogu przez ręce Maryi swoje intencje, a także te, które przywieźli do Fatimy od swoich najbliższych.

-W czasie tego nabożeństwa panuje tutaj atmosfera modlitwy i skupienia. – mówi Paweł Korejwa – pielgrzym z Łasku. To niesamowita radość spotkania z Maryją i Jezusem. To niezapomniane przeżycie duchowe! Osobiście uważam, że każdy katolik powinien raz w życiu przyjechać do Fatimy i przeżyć taką modlitwę. – dodaje pątnik.

Po zakończeniu modlitwy różańcowej ma miejsce procesja ze świecami, w czasie której niesiona jest figura Matki Boskiej Fatimskiej. Wierni okrążają plac przed bazyliką różańcową i śpiewają znaną na całym świecie pieśń, której refren brzmi – Ave, Ave, Ave Maria…

Tradycja nabożeństw fatimskich, znana jest również w polskich parafiach i praktykowana jest w każdy 13 dzień miesiąca (od maja do października) na pamiątkę objawień Maryi trójce dzieci: Łucji, Hiacyncie i Franciszkowi.