Wyświetleń: 1930
Sztafeta powołaniowa w Goleszach-Swolszewicach

Sztafeta modlitw o powołania kapłańskie nieprzerwanie przemierza parafie naszej archidiecezji. W dniu 30 października dotarła do parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Goleszach-Swolszewicach. Licznie zgromadzeni wierni zarówno dorośli jak i młodzież i dzieci podczas mszy świętej i modlitwy różańcowej zanosili modlitwy do Boga o nowe powołania kapłańskie szczególnie z ich wspólnoty parafialnej. Mszy świętej przewodniczył ks. Proboszcz Damian Skwara, homilię wygłosił zaś ks. Prefekt Marcin Jarzenkowski, który w swoim słowie szczególnie podkreślił rolę rodziny w kształtowaniu i odkrywaniu powołania. Podziękował także za modlitwy jakie regularnie zanoszone są w tej parafii za powołanych i o nowe powołania. Na zakończenie mszy świętej kleryk Sebastian z roku I podzielił się swoim świadectwem odkrywania powołania zaznaczając jak wiele zawdzięcza czasowi spędzonemu we wspólnocie Dzieci Światłości w pobliskich Swolszewicach. Po różańcu klerycy z roku I Sebastian i Artur rozdali zgromadzonej młodzieży i dzieciom seminaryjne krówki, czasopismo Ama oraz zachęcili dorosłych do wstąpienia do Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. Całe spotkanie uświetniła okolicznościowa wspólna fotografia.