Archidiecezja Łódzka
Strońsko modli się o powołania do kapłaństwa
08:08 | 26.10.2017 | Wyświetleń: 416

W poniedziałek, 23.10.2017 roku sztafet powołaniowa przybyła do parafii pw. św. Urszuli Dziewicy i Męczennicy i Jedenastu Tysięcy Dziewic w Strońsku. Przedstawicielami WSD w Łodzi byli ks. Prefekt Bartłomiej Franczak oraz dwaj klerycy Bogdan Werecki (III rok) i Wojciech Jóźwik (II rok). Kapłani wraz z parafianami modlili się o powołania do służby bożej w czasie nabożeństwa różańcowego, a następnie podczas Mszy Świętej.

Podczas homilii ojciec jezuita uwypuklił największy przymiot Boga, czyli miłosierdzie. Zwrócił uwagę na potrzebę ucieczki do samego Jezusa i zachęcił do oddania się Jemu w całkowitej ufności. Po modlitwie wiernych do kapłanów trzymających wizerunki Jezusa Miłosiernego, podchodzili wierni, aby wpatrując się w oblicze Pana wypowiedzieć słowa: „Jezu, ufam Tobie”. Powodem akcentu położonego na ten wyjątkowy przymiot naszego Boga były Misje Miłosierdzia odbywające się właśnie w tym dniu w parafii.

Przed błogosławieństwem klerycy opowiedzieli Kościołowi o swoim spotkaniu z Panem Jezusem, zaś ks. Prefekt wyraził radość, że sztafeta w Strońsku zbiegła się z misjami świętymi w tej wspólnocie oraz zaprosił do dzieła Towarzystwa Przyjaciół WSD w Łodzi. Uwieńczeniem modlitewnego spotkania jest to pamiątkowe zdjęcie.