Archidiecezja Łódzka
Pielgrzymka Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Łódzkiej do grobu Sługi Bożego ks. Franciszka 
13:15 | 05.10.2017 | Wyświetleń: 558

W dniach 30 września – 1 października odbyła się diecezjalna pielgrzymka Ruchu Światło-Życie do grobu Czcigodnego Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego w Krościenku.

Ks. Blachnicki nazywany przez oazowiczów Ojcem Franciszkiem zmarł 27-go lutego 1987 roku, dokładnie 30 lat temu w Niemczech w Carlsbergu, lecz jego ciało zostało w 2000 roku przewiezione do centrum Ruchu Światło-Życie – do Krościenka i znajduje się w kościele dolnym (pod kościołem Parafialnym). W roku okrągłej rocznicy Jego przejścia do Wieczności wiele diecezji zorganizowało pielgrzymkę do miejsca pochówku Ojca Franciszka. 72 osoby z Oazy młodzieżowej i Domowego Kościoła czas modlitwy – Jutrznię, Msze Św. dzieliły z diecezją gdańską i płocką. Niezwykle ważnym wydarzeniem była Msza Święta która rozpoczęła nasz pobyt w Krościenku, a sprawował ją sam biskup Marek Marczak wraz z obecnymi kapłanami z naszej archidiecezji: ks. Marcinem Majdą, ks. Marcinem Majsikiem, ks. Andrzejem Ścieszko, ks. Szymonem Kierkiewiczem, ks. Bogusławem Pociask.

Po Mszy Świętej biskup pomodlił się razem z pielgrzymami przy grobie ks. Blachnickiego. W sobotę mieliśmy poruszającą konferencję nt. Miłosierdzia i Brata Alberta Chmielowskiego, którą wygłosił o. Grzegorz – albertyn pracujący w przytulisku dla bezdomnych w Krakowie. Natomiast w niedzielę było spotkanie z ks. Markiem Sędkiem – moderatorem generalnym Ruchu, który także przewodniczył Niedzielnej Eucharystii.