Archidiecezja Łódzka
Na pielgrzymim szlaku: Fatima-Coimbre-Tomar
08:07 | 21.10.2017 | Wyświetleń: 1406

O zachwycie rozumianym na sposób Maryi z Nazaretu mówił w swojej homilii ks. bp Adam Lepa podczas Mszy świętej sprawowanej w bazylice różańcowej w Fatimie.

Zauważył, że współczesny człowiek poprzez ubóstwo swojego języka nie potrafi wyrazić własnych uczuć i dzielić się z innymi tym, czego doświadcza i przeżywa. – Dzisiejszy człowiek używa trywialnych i potocznych określeń typu: super, fajnie, ok. – mówił bp Lepa.

Odnosząc się do Maryjnego „Magnificat” zapisanego przez św. Łukasz wskazał na zachwyt i radość Maryi wynikające z wiadomości, jaką otrzymała od Boga za pośrednictwem anioła. -Maryja jest dla nas wzorem zachwytu nad sprawami Bożym, które dokonują się także w naszym życiu, naszej codzienności. – podkreślił kaznodzieja.

Zachęcił zebranych, aby po powrocie do swoich domów chcieli dzielić się swoim zachwytem z innymi, ale także dostrzegali Boże działanie w swoim życiu.

Ostania Msza święta sprawowana w Fatimie dla pielgrzymów z Archidiecezji Łódzkiej zakończyła się uroczystym aktem oddania Matce Bożej Fatimskiej wszystkich mieszkańców archidiecezji, jej spraw i zadań przed którymi stoi. Aktu zawierzenia dokonał ksiądz biskup Marek Marczak – Administrator Archidiecezji Łódzkiej.

W kolejnym dniu pielgrzymowania, pątnicy odwiedzili Coimbre – dawną stolicę Portugalii oraz Tomar z kompleksem klasztornym zakonu templariuszy.