Archidiecezja Łódzka
Pielgrzymi z Archidiecezji Łódzkiej w Lizbonie św. Antoniego
14:03 | 22.10.2017 | Wyświetleń: 1056

– To ten niezwykły Święty pochodzący z Lizbony, a znany na całym świecie jako Antoni z Padwy, stoi na końcu naszego wspólnego pielgrzymowania. Wpatrujemy się w Jego życie i prosimy Boga, abyśmy także i my, tak jak On zaufali Bogu i pozwolili Mu nas prowadzić. – mówił ks. Ireneusz Kulesza podczas kazania w świątyni znajdującej się w miejscu domu rodzinnego Świętego.

Przez ostatni dzień pielgrzymowania po ziemi portugalskiej pielgrzymi z Archidiecezji Łódzkiej spędzili w Lizbonie – stolicy Portugalii. Tam zwiedzili zabytkową, średniowieczną dzielnicę Alfanę położoną na wzgórzu u stóp zamku św. Jerzego. Nawiedzili katedrę Lizbońską z chrzcielnicą, przy której był ochrzczony św. Antoni oraz modlili się w miejscu Jego narodzin.

Mszy świętej sprawowanej w lizbońskim kościele p.w. św. Antoniego przewodniczył ks. bp Marek Marczak, który wskazał na Świętego z Lizbony, który ma być dla każdego pielgrzyma przykładem odnajdywania, nie tylko rzeczy zagubionych, jak zwykło się uważać, ale przede wszystkim odnajdywania siebie i swojej drogi do Boga. – podkreślił Biskup Administrator.

W niedzielę 22 października w godzinach popołudniowych zakończyła się pierwsza Archidiecezjalna Pielgrzymka do Fatimy w 100-lecie objawień Matki Bożej. Pielgrzymi powrócili do swoich domów pełni duchowych doświadczeń, pogłębiając swoją więź z Panem Bogiem i Maryją.