Pielgrzymi z Archidiecezji Łódzkiej w Batalha, Alcobaca i Nazare

W kolejnym dniu pielgrzymowania po ziemi portugalskiej, pielgrzymi z Archidiecezji Łódzkiej przebywający w Fatimie, po porannej Mszy świętej sprawowanej tradycyjnie w kaplicy objawień Matki Bożej, pojechali na zwiedzanie Portugalii.

Rozpoczęło się ono od zespołu klasztornego Matki Boskiej Zwycięskiej w miejscowości Batalha, który jest przykładem późnego gotyku portugalskiego. W świątyni znajdują się grobowce władców portugalskich, a obiekt został wpisany na światową listę UNESCO.

Następnie pielgrzymi przejechali do Alcobaca, gdzie zwiedzili gotycki klasztor cysterski z grobowcami bohaterów romantycznej legendy – króla Pedro Okrutnego i jego potajemnie poślubionej małżonki Ines de Castro.

Zwiedzanie zakończyło się w miejscowości Nazare  położonej nad Atlantykiem, gdzie znajduje się najstarsze sanktuarium Maryjne Portugalii z figurką Matki Bożej Karmiącej. Tam pielgrzymi mieli chwilę na wspólną i indywidualną modlitwę oraz rekreację nad brzegiem Atlantyku.

Wieczorem pątnicy wzięli udział w nabożeństwie różańcowym w kaplicy objawień.