Archidiecezja Łódzka
Pasterska wizyta w parafii NMP Nieustającej Pomocy w Bełchatowie
09:00 | 09.10.2017 | Wyświetleń: 2135

W niedzielę 8 października Administrator Archidiecezji Łódzkiej, ks. bp Marek Marczak wizytował tę najmłodszą bełchatowską wspólnotę parafialną.

Nasz Pasterz celebrował mszę świętą, podczas której wysłuchał sprawozdania księdza proboszcza Antoniego Pietrasa z działalności parafii, zarówno pod względem duszpasterskim jak i ekonomicznym. Przyjął także sprawozdania grup parafialnych działających we wspólnocie. W głoszonym słowie Bożym wyjaśnił sens i istotę wizytacji kanonicznej oraz przypominał, że to parafia jest miejscem pielęgnowania i przekazywania wiary. Podczas kolejnej mszy świętej poświęcił także różańce przybyłym dzieciom przygotowującym się do pierwszej komunii świętej oraz wysłuchał sprawozdań kolejnych grup.

Oprócz spotkań liturgicznych, ksiądz biskup odwiedził księży pracujących w parafii w ich mieszkaniach, podejmując rozmowę na temat pracy duszpasterskiej, ich radości, trosk i problemów.
Ciekawym i ważnym punktem było spotkanie księdza biskupa z ministrantami naszej parafii. Biskup Marek Marczak przyznał się, że sam był ministrantem i podziękował chłopcom za ich ofiarną służbę przy ołtarzu. Wyraził też nadzieję, że być może wśród zgromadzonych jest kolejny biskup bądź kapłan. Czas pokaże, czy były to prorocze słowa!
Poruszającym punktem wizyty w parafii było spotkanie z chorymi, których Biskup Administrator odwiedził w ich domach. Zwykła, ciepła rozmowa z chorymi była dla wszystkich dużym przeżyciem.
Czas wizytacji to także moment, by sprawdzić poprawność prowadzenia ksiąg i sposób, w jaki parafia jest administrowana.
Wizytacja pasterska to szczególny czas i przeżycie dla całej parafii. Biskup, pasterz diecezji, przychodzi do swojej wspólnoty, by z nią się modlić, przyjrzeć jej życiu, radościom, problemom, umocnić naszą wiarę słowem i błogosławieństwem. Tak patrzymy na wizytę księdza biskupa Marka Marczaka. Liczymy, że ten dzień przyniesie parafii wiele sił i łask od Boga.