Archidiecezja Łódzka
Modlitwa o powołania w parafii św. Józefa Oblubieńca NMP i Narodzenia NMP w Dąbrowie-Pawlikowicach
13:00 | 08.10.2017 | Wyświetleń: 310

W środę 4 października, parafia św. Józefa Oblubieńca NMP i Narodzenia NMP w Dąbrowie-Pawlikowicach trwała na modlitwie o powołania do służby kapłańskiej oraz o odwagę dla tych, którzy boją się odpowiedzieć Bogu na Jego wezwanie. Do parafii przyjechał ks. prorektor Jacek Kacprzak wraz z alumnami: Kamilem Kolasińskim i Adrianem Matuszewskim. W czasie homilii rozważaliśmy Ewangelię o naśladowaniu Chrystusa. Ks. prorektor zwrócił uwagę na 3 odpowiedzi z jakimi spotkał się Jezus.

Najdoskonalszą z tych postaw przyjętych wobec wezwania Jezusa jest ta pierwsza: „pójdę za Tobą dokądkolwiek się udam” bez zakładania, że ta droga będzie łatwa i przyjemna. Choć najczęściej ten fragment kojarzyć się nam może z wyborem drogi powołania kapłańskiego, to jest on skierowany do każdego człowieka, niezależnie jaką drogę życiową wybierze, ponieważ każdy jest wezwany do naśladowania Jezusa Chrystusa.

Na zakończenie Eucharystii, kl. Kamil poprosił o modlitwę za tych, którzy w seminarium się formują oraz za wszystkich, którzy myślą o wyborze tej drogi.