Autor: Antoni Zalewski
Miłość znakiem chrześcijan - 500. rocznica reformacji

Nabożeństwem ekumenicznym sprawowanym w Kościele Ewangelicko-Augsburskim p.w. św. Mateusza w Łodzi,  zakończyły się łódzkie obchody 500. rocznicy reformacji.

Podczas luterańskiego nabożeństwa homilię wygłosił bp Marek Marczak, Administrator Archidiecezji Łódzkiej. Przypomniał on słowa Chrystusa zachęcające swych uczniów, aby się wzajemnie miłowali. - Nakaz ten jest nadal aktualny i powinniśmy go wcielać na nowo. Miłość czyni uczniów Chrystusa, nowymi ludźmi – dziedzicami Bożych obietnic – podkreślił ks. biskup.

Dodał, że miłość która objawiła się w krzyżu Chrystusa sprawiła, że wszyscy staliśmy się braćmi i siostrami w Panu. - Trzeba nam, chrześcijanom zgromadzonym na wspólnej modlitwie upamiętniającej 500 lat reformacji wołać słowami Izajasza: Panie naucz nas dróg swoich, abyśmy kroczyli Twoimi ścieżkami. Abyśmy mogli wspólnie, jako wyznawcy Chrystusa kroczyć tymi ścieżkami ku przyszłości - wskazał.

Mówiąc o potrzebie odkrycia tego co łączy wyznania chrześcijańskie bp Marczak zachęcił, by miłość wzajemna i umiłowanie prawdy były odpowiedzią na istniejące trudności i tworzące się napięcia.