Archidiecezja Łódzka
Drugi dzień pobytu pielgrzymów z Archidiecezji Łódzkiej w Fatimie
20:00 | 18.10.2017 | Wyświetleń: 1189

-Jest to naszą Polską tradycją, znaną zapewne od wieków, że gdy ktoś wyjeżdża z naszych znajomych, bliskich czy rodziny na pielgrzymkę, to prosi się go o modlitwę. Dlatego też odpowiadając na prośbę tych, którzy prosili nas o modlitwę, tu u Matki Bożej, módlmy się wspólnie. – mówił bp Adam Lepa.

Drugi dzień pobytu pielgrzymów z Archidiecezji Łódzkiej w Fatimie rozpoczął się od wspólnej Mszy świętej, która celebrowana była w Kaplicy Objawień Matki Bożej, a przewodniczył jej bp senior Adam Lepa.

-Gromadzimy się tutaj jako ludzie różnych narodów, różnych języków, ale także jako jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół Chrystusowy. – mówił w homilii ks. Jarosław Pater. To jest niezwykły dar, który w tych dniach daje nam wszechmogący Bóg w tym świętym miejscu objawień Matki Bożej Fatimskiej wzywającej do pokuty, modlitwy – proszącej o nią w ramach modlitwy o pokój. – tłumaczył rektor WSD w Łodzi.

Odnosząc się do wspominanego dziś w liturgii Kościoła Katolickiego św. Łukasza ewangelisty, zachęcił łódzkich pątników do modlitwy o powołania i za powołanych, a także wezwał do tego, by wszyscy ochrzczeni szukali swojego powołania i odnaleźli swoje miejsce we wspólnocie Kościoła.

W Archidiecezjalnej pielgrzymce bierze udział pięcioosobowa delegacja kleryków z łódzkiego seminarium, wraz ze swoim rektorem i księdzem prefektem. Alumni czynnie angażują się przygotowanie liturgii oraz nabożeństw.

Drugi dzień pobytu w narodowym sanktuarium Portugalii jest dniem przeznaczonym na modlitwę indywidualną i wypoczynek pielgrzymów.