Archidiecezja Łódzka
Bp Marczak: Maryjo, bądź Matką dla… – archidiecezjalna pielgrzymka do Fatimy
13:28 | 17.10.2017 | Wyświetleń: 3018

-Przyjechaliśmy do Matki, aby doświadczać i prosić o tę matczyną miłość dla nas i naszych bliskich, którzy zostali w domach. Przybyliśmy, aby prosić o tę matczyną miłość dla każdej kobiety i każdego mężczyzny i dla nas samych! Dla naszych dzieci i młodzieży, a także tych w podeszłym wieku. Chcemy dziś wołać: bądź Matką dla samotnych i dla rodzin, dla kapłanów i tych, którzy się do kapłaństwa przygotowują, dla braci i sióstr zakonnych, dla chorych i konających!- mówił bp Marek Marczak.

W dniach 15 – 22 października, w roku obchodów 100. rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie, wierni z Archidiecezji Łódzkiej wraz ze swoimi biskupami pielgrzymują do Portugalii, aby przez modlitwę w miejscu Maryjnych objawień oddać cześć Matce Pana i zawierzyć przez Jej ręce dobremu Bogu wszystkie sprawy swoich najbliższych, a także Kościoła Łódzkiego

We wtorek pielgrzymi uczestniczyli we Mszy św. sprawowanej w kaplicy objawień, której przewodniczył ks. bp Marek Marczak Administrator Archidiecezji Łódzkiej. W liturgii uczestniczył ks. bp Adam Lepa, kapłani przewodnicy łódzkich grup, delegacja kleryków WSD z Łodzi wraz ze swoimi przełożonymi, siostry zakonne i licznie zgromadzeni wierni.

Zwracając się do zebranych bp Marczak przypomniał, że – Orędzie Fatimskie wzywa do nawrócenia, do opamiętania i do pokuty. Do wewnętrznej przemiany, do spotkania z żywym Bogiem, do wiary – która otwiera człowiekowi horyzont nadziei. Wiary, która nie zawodzi, albowiem wskazuje solidny fundament, na którym można bez obaw opierać swoje własne życie! – mówił kaznodzieja.

– Przybyliśmy tutaj, aby doświadczyć miłości serca matki. Kto wie z iloma i jakimi intencjami tu przybyliśmy. Ale myślę, że w zdecydowanej większości, jeśli nie wszyscy, przybyliśmy właśnie z takim oczekiwaniem, aby doświadczyć miłości serca matki. Jest to serce pełne wrażliwości na ludzkie biedy i problemy. Jest to serce, które nie cofa się i nie odwraca się w sytuacji ludzkiego niedostatku i słabości. Jest to serce czułe i wrażliwe, zwłaszcza wobec tych, którzy cierpią, i którzy w swym cierpieniu szukają pocieszenia!- zauważył biskup.

W końcowej części homilii Administrator Archidiecezji Łódzkiej zwrócił uwagę na to, że – Maryja jest z nami wiernie obecna! Ona zawsze oddaje nas miłosiernemu Bogu nawet wówczas, gdy stajemy się przytłoczeni przez zło świata i nasze zło! Przez Jej ręce modlimy się do Boga za cały Kościół!- zakończył.

Po liturgii pątnicy udali się na indywidualną modlitwę i zwiedzanie fatimskiego sanktuarium.