Archidiecezja Łódzka
Bełchatów: rusza inicjatywa duchowej adopcji kandydatów do bierzmowania
12:37 | 06.10.2017 | Wyświetleń: 459

W najbliższą niedzielę tj. 8.10.2017 r. w parafii NMP Matki Kościoła i Św. Barbary w Bełchatowie po raz pierwszy odbędzie się „Duchowa adopcja kandydatów do bierzmowania”. Jest to inicjatywa Szkoły Nowej Ewangelizacji Najświętszego Serca Jezusowego, która od początku swojej działalności w bełchatowskiej, sercańskiej parafii wzięła na siebie odpowiedzialność za przygotowania młodzieży do tego niezwykle ważnego sakramentu.

Wierząc w niezwykłą moc modlitwy wstawienniczej, pragniemy w ten szczególny sposób już od dziś zapraszać Ducha Świętego do życia nastolatków rozpoczynających swoją drogę do dojrzałości chrześcijańskiej. Wierzymy, że ufnie przyzywany przez nas Duch Święty będzie przemieniał i przygotowywał ich serca do godnego i świadomego przyjęcia Jego darów – zachęcają do modlitwy pozostałych parafian członkowie bełchatowskiej SNE.

„Duchowa adopcja kandydata do bierzmowania” polega na wzięciu w duchową opiekę nastolatka wskazanego z imienia na druczku deklaracji adopcyjnej na okres od 8.10.2017 r. do dnia, w którym w parafii będzie udzielany w 2018 roku sakrament bierzmowania. Osoba podejmująca się tego zobowiązania powinna codziennie odmówić w intencji swojego podopiecznego krótką modlitwę do Ducha Świętego znajdującą się na odwrocie deklaracji. Do modlitwy można dołączać w trakcie trwania adopcji również dobrowolne postanowienia takie jak dodatkowa modlitwa różańcowa, post, jałmużna, czy też uczynki miłosierdzia.

A wszystko dla pożytku duszy młodego człowieka i na Chwałę Bożą!