Archidiecezja Łódzka
W 6. rocznicę śmierci ks. infułata dr. Stanisława Grada
16:20 | 10.10.2017 | Wyświetleń: 1504

W Sanktuarium Św. Antoniego w Tomaszowie Mazowieckim w dniach 6 – 8 października 2017 r. odbyły się uroczystości poświęcone 6. rocznicy śmierci ks. infułata dr. Stanisława Grada, który w latach 1990 – 2011 był proboszczem tej parafii. Organizatorem tych szczególnych dni była Fundacja ‚EDUCATOR” im. ks. Stanisława Grada.

W piątek dniu 6 października o godzinie 19.00 miał miejsce Koncert Uwielbienia w wykonaniu grupy ‚’Przystań dwunastu”, poświęconych pamięci Patrona Fundacji. Podczas koncertu Ojciec duchowny dekanatu tomaszowskiego, przyjaciel księdza Infułata – ks. Wacław Wojtunik podzielił się osobistymi wspomnieniami z pracy duszpasterskiej, i że zwykłych, codziennych chwil wspólnie przeżywanych z ks. Gradem. Adorowaliśmy wraz z dużą rzeszą wiernych Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie , wyrażając tym samym naszą wdzięczność Bogu za wspaniałego kapłana, który żył i posługiwał pośród nas.

Następnym punktem Uroczystości był sobotni Festyn Rodzinny, na którym wystąpiły dzieci z Katolickiego Przedszkola ‘’Antoś’’ prowadzonego przez Fundację, dziecięca schola- ‘’Wesołe Nutki Św. Antoniego’’, uczennica szkoły muzycznej i stypendystka Fundacji- Monika Rybak.

DSC_0034

Uczestnicy Festynu wzięli udział w konkursach, pokazie sprzętu 25 Brygady Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego, Policji, Straży Pożarnej, zabytkowych motocykli członków Stowarzyszenie Posiadaczy Pojazdów Zabytkowych „Weteran” oraz Akademii Gorila. Najmłodsi skorzystali z zabawy w basenie z kulkami oraz dmuchanej zjeżdżalni. Nikt nie wyszedł z Festynu głodny, serwowano bowiem kiełbaski z grilla, chleb ze smalcem i kiszone ogóreczki.

Kulminacyjnym aktem Uroczystości była Msza Święta odprawiona w niedzielę 8 października o godz. 13.00, której przewodniczył założyciel Fundacji i przewodniczący Rady Fundacji – ks. prof. Mieczysław Różański, kazanie wygłosił proboszcz parafii, jednocześnie kustosz Sanktuarium Św. Antoniego w Tomaszowie Maz.- ks. prałat dr Edward Wieczorek.

DSC_0038

Podczas Eucharystii prezes Zarządu Fundacji Educator im ks. Stanisława Grada pani Lidia Błażejewska-Wojtaszczyk, jak co roku, złożyła sprawozdanie z działalności Fundacji za miniony rok, ukazując podjęte działania także w formie prezentacji multimedialnej. Fundacja przyznała stypendium naukowe uczennicy Gimnazjum nr 3 w Tomaszowie Mazowieckim – Monice Rybak oraz statuetki Przyjaciela Fundacji za szczególną współpracę dla państwa Grażyny i Wojciecha Błaszczyk, prezes ZGWK pani Marii Chilińskiej, pana Andrzeja Raczkowskiego oraz państwa Wiesławy i Krzysztofa Rumińskich.