Archidiecezja Łódzka
XXVI Niedziela Zwykła 1 X 2017
11:59 | 30.09.2017 | Wyświetleń: 1440

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej na niedzielę 1 października 2017 r.

1. Od kilku dni napływają do nas informacje z Meksyku o tragicznym w skutkach trzęsieniu ziemi, w którym życie straciły setki osób, a tysiące zostały pozbawione swojego dobytku i środków do życia. Kościół w Polsce zwraca się z apelem do wszystkich wiernych o pomoc dla ofiar kataklizmu. Chciejmy to uczynić zarówno w wymiarze duchowym jak i materialnym. Aktywnie włączmy się w Dzień Pomocy Ofiarom Trzęsienia Ziemi w Meksyku – Kościół w Polsce dla Meksyku. Pamiętajmy o modlitwie w intencji ofiar zarówno wspólnotowej, jak i indywidualnej.
Pomoc materialną możemy przekazać składając dziś ofiary do puszek przy wyjściu z kościoła lub wysyłając sms z hasłem MEKSYK pod nr 72052 (koszt 2,46 zł z VAT). Można również dokonywać bezpośrednich wpłat na konto Caritas Polska lub Caritas diecezjalnych – z dopiskiem MEKSYK. Potrzebne dane odnajdziemy na stronie www.caritas.pl

2. Pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej Łaskiej odbędzie się w sobotę 14 października. Uroczystości rozpoczną się o godz. 10.30. Mszy św. koncelebrowanej o godz. 12.00 będzie przewodniczył i homilię wygłosi Ksiądz Biskup Ireneusz Pękalski. Do udziału w pielgrzymce zaproszeni są członkowie wszystkich grup Żywego Różańca, kapłani diecezjalni i zakonni, siostry zakonne, alumni i wierni świeccy. Na zakończenie przewidziany jest wspólny posiłek oraz koncert. Księża Proboszczowie proszeni są o pomoc w organizowaniu przyjazdu grup pielgrzymkowych do Łasku.
Program:
godz. 10.30 – powitanie pielgrzymów; konferencja: Idźcie i głoście
godz. 11.00 – Nabożeństwo Różańcowe w Kaplicy Matki Boskiej Łaskiej
godz. 11.40 – przygotowanie do liturgii Mszy św.
godz. 12.00 – uroczysta Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem Księdza
Biskupa Ireneusza Pękalskiego
godz. 14.00 – posiłek dla wszystkich uczestników uroczystości
godz. 15.00 – koncert
godz. 16.00 – podziękowania; zakończenie pielgrzymki

3. Uroczystości odpustowe ku czci Świętej Faustyny Kowalskiej patronki Łodzi odbędą się w sobotę 7 października o godz. 18.00 w kościele pod Jej wezwaniem na Placu Niepodległości. Przewodniczył im będzie Ksiądz Biskup Jan Zając, Biskup Pomocniczy Senior z Krakowa. Po Mszy św. wyruszy z kościoła ulicą Piotrkowską procesja z relikwiami św. Faustyny do Bazyliki Archikatedralnej, gdzie zostanie odnowiony Akt Zawierzenia Archidiecezji Bożemu Miłosierdziu.

4. Ojcowie Franciszkanie z ul. Rzgowskiej 41a w Łodzi informują, że w kaplicy przy kościele, przez cały rok, od poniedziałku do soboty, w godz. od 14.00 do 18.00 można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. W ciągu dnia w godz. od 7.30 do 18.00 istnieje również możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu.

5. Szkoła Wyższa Ekonomii i Zarządzania w Łodzi (ul. Narutowicza 86), która opiera się na wartościach chrześcijańskich, jeszcze przez dwa tygodnie prowadzi rekrutację na studia licencjackie i podyplomowe. Szkoła jest otwarta na studentów w różnym wieku, którzy z racji na pracę, częste podróże lub obowiązki rodzinne nie mają czasu na codzienne uczęszczanie na zajęcia. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie i stronie internetowej szkoły (www.sweiz.pl).