Archidiecezja Łódzka
XXIII Niedziela Zwykła 9 IX 2017
12:12 | 09.09.2017 | Wyświetleń: 1317

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej na niedzielę 10 września 2017 r.

1. Do dwóch parafii naszej Archidiecezji przybędzie włoski stygmatyk Brat Eliasz Cataldo, któremu towarzyszy Ks. Marco Belladelli – opiekun z ramienia Kurii Diecezji Terni. Brat Elia jest założycielem nowego Zgromadzenia – Bożych Apostołów, którego celem jest dotrzeć ze Słowem Bożym wszędzie tam, gdzie trzeba rozpalić ludzkie serca.
15 września – parafia pw. Św. Wojciecha w Niesułkowie:
godz. 16.00 – różaniec,
godz. 17.00 – Msza św. i katecheza Brata Elia.
16 września – parafia pw. NMP Matki Kościoła w Bełchatowie:
godz. 9.15 – różaniec,
godz. 10.00 – Msza św. i katecheza Brata Elia.
(Kapłanów, którzy chcieliby dołączyć się do koncelebry, prosimy o zabranie własnych alb i stuł.)

2. 17 września 1939 roku, zgodnie z radziecko-niemieckim porozumieniem zawartym w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow, Związek Radziecki zaatakował Polskę. Z racji 78. rocznicy tych wydarzeń oraz obchodzonego Dnia Sybiraka zapraszamy do Bazyliki Archikatedralnej w Łodzi w niedzielę 17 września o godz. 12.30 na Mszę św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Adama Lepy. Pamięć o bohaterskich obrońcach naszej Ojczyzny i oddanie hołdu Rodakom zesłanym na Syberię, do Kazachstanu, Rosji oraz innych części Związku Sowieckiego, niech nas połączy we wspólnej modlitwie za przyszłość Polski, a także w intencji pokoju na świecie.

3. Ochotnicze Hufce Pracy kontynuują nabór do swoich jednostek organizacyjnych dla młodzieży w wieku 15-18 lat. W OHP można ukończyć szkołę, jednocześnie przygotowując się do przyszłej pracy zawodowej. Szczegółowe informacje zawarte są na plakatach umieszczonych w gablotach.

4. Kuria Metropolitalna Łódzka przypomina terminy rekolekcji kapłańskich, jakie odbędą się jeszcze w tym roku w Porszewicach:
18-20 września (poniedziałek-środa),
15-17 listopada (środa-piątek),
20-22 listopada (poniedziałek-środa).
Pierwszą serię rekolekcji poprowadzi ks. prof. Bogusław Migut (liturgista, ojciec duchowny archidiecezji lubelskiej); pozostałe – o. Dariusz Piórkowski (dyrektor Wydawnictwa WAM). Przypominamy również, że rekolekcje mają charakter zamknięty, a więc należy uczestniczyć w nich od początku do końca, przebywając przez cały czas w ośrodku, a nie jedynie dojeżdżając na zajęcia.