Archidiecezja Łódzka
Dożynki na łódzkich Stokach
22:51 | 19.09.2017 | Wyświetleń: 993

W niedzielę 17 września br. w parafii pw. Matki Bożej Różańcowej w Łodzi, odbyły się po raz pierwszy, po bardzo wielu latach, dożynkowe uroczystości dziękczynienia za dar plonów tego roku.

Inspiratorem tego wydarzenia był ks. proboszcz Marek Izydorczyk któremu przyświeca idea że parafia to jedna rodzina. Przy wyraźnej pomocy Zarządów; Rady Osiedla Sikawa i Stoki, oraz jak zawsze niezawodnych Kołach Gospodyń Wiejskich, które podały rękę dokładając swoje umiejętności i zdolności. Niezawodnie dołączył poczet sztandarowy mundurowej organizacji Ochotniczej Straży Pożarnej z Sikawy. Były kosze dożynkowe, chleb z tegorocznych zbiorów i owoce.

Oczywiście, elementem integrującym był podany w kromkach chleb posmarowany miodem z pasieki a ciasto o które zadbały niewiasty dopełniło radości podniebienia podobnie jak cukrowa wata w dwóch kolorach podawana najmłodszym. Ksiądz Proboszcz już zasygnalizował chęć organizacji w kolejne lata takich dziękczynnych uroczystości na Stokach gdzie i otoczenie kościoła zmienia się w szybkim tempie a małe dzieci mają nawet swój plac zabaw tuż przy murach kościoła gdzie bawią się ku uciesze rodziców, pozwalając im na swobodne uczestnictwo w Eucharystii.

Dziękujemy za przygotowania i wspólne przeżyte chwile z nadzieja że kolejne Dożynkowe uroczystości będą miały podobne usadowienie.