Archidiecezja Łódzka
Bełchatów: jubileusz 10-lecia parafii p.w. Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy
05:48 | 02.09.2017 | Wyświetleń: 1255

1 września 2007 została ustanowiona najmłodsza bełchatowska wspólnota parafialna. Ksiądz arcybiskup Władysław Ziółek erygował parafię pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy, mianując tego dnia jej proboszczem ks. Antoniego Pietrasa.

Dzisiaj, 10 lat później, arcybiskup senior sprawował uroczystą, dziękczynną Mszę świętą. Podkreślił, że to parafia jest miejscem budowania osobistej świętości każdego człowieka. Z uznaniem mówił o miejscowej wspólnocie, której przez tak krótki okres udało się zawiązać głębokie więzi. Wielu parafian zaangażowanych jest na co dzień w życie parafii, z chęcią poświęcając czas i siły.

W czasie Eucharystii poświęcono także nowe organy, figurę Matki Bożej Fatimskiej oraz chorągiew MB Różańcowej.

Po Mszy świętej na wszystkich uczestników uroczystości czekał świąteczny tort, ciasta i pyszna kawa. Pogoda pozwoliła długi czas cieszyć się wzajemną obecnością i rozmową.

Obszar parafii NMP Nieustającej Pomocy w Bełchatowie stanowi Osiedle Olsztyńskie oraz wioski: Dobrzelów, Helenów, Myszaki i część Niedyszyny. Parafialną świątynię stanowi kaplica poświęcona w 2005 roku. Wspólnota przygotowuje się do budowy nowego, docelowego kościoła. Patronką parafii jest Matka Boża Nieustającej Pomocy, której ikona znajduje się w głównym ołtarzu. W parafii są także relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Ich wstawiennictwu i opiece polecamy wszystkich parafian i dalszy rozwój bełchatowskiej wspólnoty wiary.