Archidiecezja Łódzka
Z Bełchatowa do Wadowic
16:00 | 07.08.2017 | Wyświetleń: 753

W dniach od 24 do 28 lipca młodzież z parafii Miłosierdzia Bożego w Bełchatowie oraz z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Parznie udała się na wyjazd rekolekcyjny połączony z wycieczką objazdową.

Rano w poniedziałek (24 lipca) 21 młodych osób wraz z kadrą: ks. Rafałem Wójcikiem, ks. Grzegorzem Sobczakiem oraz doświadczonym pedagogiem, p. Longiną Haładą, udało się w kierunku Wadowic, gdzie zapewnione zostały noclegi i wyżywienie w Karmelitańskim Domu Rekolekcyjnym. W Wadowicach młodzież poznała miejsca związane z młodością św. Jana Pawła II (Dom Rodzinny, Bazylika, Sanktuarium Karmelitów, Gimnazjum) oraz mogła skosztować słynnych kremówek. Wtorek to dzień, w którym uczestnicy wybrali się do Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz zwiedzali słynną kopalnię soli w Wieliczce. Środa była dniem zwiedzania Muzeum Browaru w Żywcu oraz spaceru po osławionym góralskim kurorcie – Szczyrku. W czwartek młodzież została oprowadzona po Krakowie czterogodzinnym szlakiem autorskim zaakceptowanym specjalnie dla tej grupy, poznając miejsca ukazane we wcześniej wyświetlonym filmie „Bóg w Krakowie”. Ukazania tych niezwykłych zakątków podjęła się Pani Przewodnik Monika Hyla, rodowita krakowianka, oprowadzająca grupę na życzenie w tradycyjnym stroju krakowskim. Piątek to dzień, w którym młodzież zwiedziła Muzeum Zamkowe w Pszczynie oraz pokazowe ogrody Kapias w Goczałkowicach-Zdroju.

Wyjazd był nie tylko sposobnością do poznania nowych miejsc oraz poszerzenia horyzontów, ale nade wszystko czasem duchowej odnowy. Codzienna Msza święta, nauka pokutna, adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi stanowiły szansę, by zbliżyć się do Boga. Dwóch chłopców zdecydowało się na przyjęcie szkaplerza z rąk ojca Przemysława, Dyrektora Domu Rekolekcyjnego. Z jego noszeniem wiążą się przywileje i łaski oraz zobowiązanie do budowania swego życia na fundamencie wiary i w łączności z Maryją.

W drodze powrotnej pojawiły się już wstępne ustalenia, gdzie warto by było pojechać za rok…