Archidiecezja Łódzka
Wola Zaradzyńska: Pojechali raz jeszcze
17:52 | 22.08.2017 | Wyświetleń: 827

14 sierpnia br. po Mszy świętej sprawowanej o godz. 7.00 się wyruszyła po raz trzeci pielgrzymka rowerowa z Parafii Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w Woli Zaradzyńskiej na Jasną Górę.

Po raz pierwszy liczba pielgrzymów wyniosła 36 osób. Rowerem pokonaliśmy w ciągu trzech dni ok. 232 km. Jak powiedziała jedna z uczestniczek pielgrzymki: ,,trzeba mieć kondycję aby pokonać taką drogę. Czasami jest ciężko zwłaszcza gdy jedzie się pod górę i do tego przypieka słońce, jednak atmosfera na pielgrzymce jest tak rodzinna, że jeden drugiego wspiera duchowo i fizycznie’’.

Po 100 km dotarliśmy do miejscowości Kuźnica, gdzie mieliśmy nocleg. Następnego dnia 15 sierpnia wcześnie rano wyruszyliśmy do Częstochowy na Jasną Górę, gdzie uczestniczyliśmy w uroczystej mszy o godz 11, która odbyła się na wałach jasnogórskich, a której przewodniczył ks. Abp Wacław Depo.

Po mszy mieliśmy czas wolny, po którym o godz. 15 wyruszyliśmy w drogę powrotną do Kuźnicy. Na zakończenie dnia jak co roku po powrocie z Częstochowy, było ognisko przy którym śpiewaliśmy piosenki pielgrzymkowe i dzieliliśmy się wrażeniami.

16 sierpnia wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu. Pomimo upału tego dnia daliśmy radę. Wspierając się na wzajem, dojechaliśmy do placu kościelnego w Woli Zaradzyńskiej. Bardzo wzruszającym dla nas pielgrzymów był moment przywitania nas przez parafian i bijące dzwony z wieży kościelnej.

Maria Śpionek, uczestniczka pielgrzymki