Autor: Antoni Zalewski
Wartkowice: Wizyta zespołu „Dzieci Maryi” z Ukrainy

Parafia św. Anny i NMP Matki Miłosierdzia w Wartkowicach pod koniec sierpnia gościła zespół młodzieżowy „Dzieci Maryi” z Ukrainy.

Młodzi artyści przybyli do Polski z miejscowości Hodowica pod Lwowem w ramach IX Integracyjnego Festiwalu Pieśni ku czci Świętej Faustyny „MIŁOSIERNE NUTKI” w Świnicach Warckich.

Parafianie oraz przybyli goście mieli okazję posłuchać bogatego repertuaru jaki został przygotowany i przedstawiony przez młodych, utalentowanych ludzi. Organizatorzy przedstawili również w swojej prezentacji sytuację Kościoła na Ukrainie.  Ksiądz Janusz Szeremeta – proboszcz parafii wyraził wdzięczność gościom jak i swoim parafianom za wspólnie spędzony czas. Po koncercie pielgrzymi udali się do rodzin, które wcześniej zadeklarowały chęć podjęcia ich w swoich domach. Była to dobra okazja, aby móc dłużej porozmawiać i zapoznać się z historią i kulturą narodu przybyłych gości z Ukrainy.